AKTUÁLIS MECCS

Re: AKTUÁLIS MECCS

HozzászólásSzerző: speziale » 2018.10.07. 16:32

Szerintem sem kellene itt mindent rögötn szétverni.
Azért ne feledjük el, hogy az első 7 meccsét 19-2-es gólkülönbséggel hozta le Kovac. A Kusen, Schalke, Frankfurt, de akár a Mu elleni meccs képe kb. olyan volt, mintha edzőmeccset játszanánk olyan domináns volt a csapat.

Nyilvánvaló, hogy valami azóta nagyon elromlott, de hirtelen nem lett szarabb a keret. Ráadásul ha olyan szar lenne a keret tavaly sem jutottunk volna el odáig a BL-ben ahová. Jupp akármilyan jó edző is, szarból ő sem tud várat építeni. És továbbra is fenntartom, hogy a nyári átigazolásokkal (Vidal->Goretzka, Bernat->Gnabry, Rudy->Sanchez) erősödött a keret.

Mondjuk Ribery-vel sürgősen kezdeni kell valamit (leginkább leültetni a kispadra, de a játékát elnézve mostmár azt mondanám, hogy akár a csapatból is kiraknám...aztán jöjjön inkább egy Evina vagy Zirkzee, amíg nincs Coman), mert amit tegnap a bíróval is megcsinált, úgy, hogy közben már nem volt több cserénk...háát...

Lehet nem ártana ha Kovac leülne kicsit beszélgetni Jupp-al...

Nem tudom, hogy jelenleg mennyire beszélhetünk a játékosok részéről edző buktatásról...mert a meccs előtt Kovac azt nyilatkozta, hogy jó az öltőzői hangulat (ilyet azért Ancsa, akkor amikor már komoly gondok voltak nem nyilatkozott)...másrészt ha tényleg erről lenne szó, akkor a vezetésnek sürgősen be kellene már avatkoznia...Ancsa esetében még azt mondtam, hogy OK az edzőbuktatás, mert ott olyan hírek voltak, hogy a játékosok maguk szerveznek külön edzéseket, mert annyira nullák Ancsa edzései, meg Ancsa kijelentette, hohy ő nem tanul németül, stb...de most nem erről van szó
speziale

HozzászólásSzerző: Thommeyy » 2018.10.07. 17:58

Szerintem sincs céltudatos edzőbuktatás, inkább csak a játékosok nem igazán veszik komolyan Nikot. Mindenki játszani akarja az egyéni kis játékát, konkrét csapatjáték nélkül. Ezt kéne valahogy Nikonak megszervezni, de ehhez tekintély kell, meg masszív heregolyók ahhoz, hogy meg merje lépni a szükséges lépéseket (Ribery kitétele az első csapatból, Boa pad, Müller pad, Lewa seggberúgása 10szer).
Lesz 2 hete, hogy valamit kitaláljon aztán jön az újabb angol hét. Valószínűleg az lesz a vízválasztó, ha ott is gyengélkedni fog a csapat erősen gyanítom, még november előtt edzőváltás lesz.
Thommeyy

HozzászólásSzerző: misafeco » 2018.10.07. 20:52

A probléma az, hogy nincs értelmes szélsője a csapatnak Coman kiesésével. Így elég nehéz széljátékot játszani.

Ribery - nem szint
Robben - nem szint
James - nem szélső
Gnabry - nem szélső (inkább 2. csatár)
Müller - nem szélső (és nem is szint jelenleg)

Szóval formációváltás kellene, 3-5-2, 4-4-2, vagy valami hasonló, de könyörgök, felejtsük el a vonalszélsőket...
misafeco

HozzászólásSzerző: speziale » 2018.10.07. 21:50

Coman kidőléséig a Robben-Gnabry duó szerintem a legéletképesebb megoldás. A Kusen ellen is ők kezdtek, és az Augsburg elleni meccs is még olyan volt, hogy a helyzetek száma és játék képe alapján gólokkal kellett volna nyernünk. A helyzet az, hogy az utóbbi meccseken Robben volt a legveszélyesebb támadónk.

De az a gond, hogy amíg nem változtatunk a taktikán, és 20 mezőnyjátékos tömörül folyamatosan az ellenfél kapuja és térfele közepe kzötti részen, addig baromi nehéz lesz...sokszor így annyira nincs hely, hogy a játékosaink egymást zavarják...

de én is elgondolkodnék egy 4-4-2-őn, már csak azért is, mert jelenleg akkor 4 helyre lenne 5, Mülerrel együtt 6 emberünk 4 posztra. Így talán kicsit lenyugodnának a játékpercek miatti pampogások....a másik dolog pedig Ribery...vele sürgősen kezdni kell valamit, mert jelenleg szar is, és bomlaszt is...
speziale

HozzászólásSzerző: Atesz12 » 2018.10.08. 06:34

Lehetne csak 55-60% a labda birtoklás 70 helyett. Tudatosan és ügyesen kellene oda adni a labdát az ellenek is hogy legyenek terek! Kis húzd meg ereszd meg mint amikor a horgász fáraszt.
Atesz12

HozzászólásSzerző: Anvil » 2018.10.08. 17:58

Löw is ezzel a tököm ívelgessünk a kapu elé majd csak lesz belőle
valami taktikával nyírta ki nyáron a válogatottat.
Tegnap a Lipcse, igaz csak a Nürnberg ellen, egy-egy íveléstől eltekintve,
mindent egyérintőzve, lapos labdákkal oldott meg.
Amit a bőrnadrágosok szombaton az "emelgetésekkel" leműveltek,
hát inkább a zacskójukat emelgették volna.
Löw okulva a nyári első pofonból, a svédek ellen megpróbált
lapos labdákkal operálni és ha Kroos nem segíti gólhoz
a skandinávokat, akár nyerhettünk is volna. Aztán
Jogi mester úgy gondolta fog ez menni és a harmadik mérkőzésen
ismét visszatért az ívelgetésekhez, a többi történelem.
Szombaton ezt a taktikát láttam viszont ...
Anvil

HozzászólásSzerző: Elber83 » 2018.10.08. 20:00

Bocsi,de a svédek ellen 2:1-re nyertünk is!!!(nem nyerhettünk volna)
Elber83

HozzászólásSzerző: Anvil » 2018.10.09. 08:39

Uhhh! :oops:
Igen az a Kroos szabadrúgás gól a hosszabbításban !!!
Sorry, elgurult a Cavinton ...

Egyébként a SAT1 szavaztat, "ki" a probléma a Bayernnél:
Niko Kovač 17%
Játékosok 24%
Uli 49%
Rumennige 3%
Anvil

HozzászólásSzerző: akos89 » 2018.10.13. 22:47

Tovább égeti magát a német válogatott. És a Bayern játékosoknak ott is vastagon benne van a kezük a gyenge formában. Én már nem tudom hogy tényleg Kovac-e a legnagyobb gond.
akos89

HozzászólásSzerző: Thommeyy » 2018.10.13. 23:42

akos89 írta:Tovább égeti magát a német válogatott. És a Bayern játékosoknak ott is vastagon benne van a kezük a gyenge formában. Én már nem tudom hogy tényleg Kovac-e a legnagyobb gond.

Ezt a fertigre írtam, de szerintem jó válasz a kommentedre.

"A fő probléma az, hogy a keret olyan szinten el lett baxva, ahogy már rég. Nem Niko az elsődleges problémaforrás, de ha így mennek a dolgok, mégis ő lesz legelőször elküldve. Kissé igazságtalan. Ellenben a vezetőség nem kapja meg azt a valódi kritikát, amit érdemelnek (csak max tőlünk). Nézd meg, a keretünk csak papíron TOP, na meg a fizetéseknél. Müller 15(!!!!) milliót keres. Ez normális? Mivel lehet ezt magyarázni? Robbery 10-10 millát még ebben az évben is biztosan zsebre rak, de gyanítom, hogy Boa is. Ezekhez meg 0-ba tartó mutatott játék párosul. Lewa 15 milliója is nevetséges, de nála legalább annyival ki lehet magyarázni, hogy ennyibe került, hogy ne menjen a Reálba vagy PSG-be, inkább hosszabbítson (utólag persze ez szar döntés volt, de akkor még jónak tűnt). Mindenkinek tele van tömve a zsebe lóvéval, mert minden lófax teljesítményre 10-15 millás szerződéseket ajánlunk, aztán csodálkozunk, hogy a játékosok nem szakadnak meg a pályán? Ide komolyabb keretcsere kell, nem csak 1-2 ember. A BVB az elmúlt évekhez képest szinte a teljes keretét lecserélte és egy friss, motivált csapattal játszik lendületes futballt. Ehhez képest nálunk a Gladbach elleni kezdőben 9 ember még a 2013-as döntőben is végig a pályán volt. Aztán mi ezektől várjuk, hogy motiváltak legyenek és minden meccsen taroljanak szép játékkal?"
Thommeyy

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb