Átigazolási hírek

Re: Átigazolási hírek

HozzászólásSzerző: Szkafi92 » 2018.10.07. 18:54

Nos, többé kevésbé hasonlóan vélekedek, mint az előttem szólók.

Ribéryt és Robbent muszáj lesz elengedni. Remélem maguktól belátják (sajnos kétlem, hogy belátják) azt hogy nincs tovább, hogy békében távozhassanak a klubtól.

Lewa más kategória. Benne abszolút megvan ami kell, de sajnos azt látom rajta, hogy egy zsoldos, akinek fontosabb a saját sikere, mint a csapaté. Nálam nem kérdés: EL KELL ADNI!

Müller? Már régóta rosszul teljesít. Lehet hogy valóban ennyit tud csak? Vagy kiismerték a játékstílusát? Vagy nem bírta el azt a terhet, hogy neki kellene húzóembernek lennie a válogatottban? Akárhogy is, jelenleg ő csak CSERE.

Boatengnél meg sztem egyszerűen arról van szó, hogy szerette volna máshol is kipróbálni magát, új kihívásokat keresett. Viszont így hogy marasztaltuk semmi motivációja nincs, szóval el kellett volna engedni már nyáron.

A többiekről most külön nem írnék egyenlőre, velük kapcsolatban talán nincs annyi gond.
Viszont azt mondom, hogy a 25 év felettiek közül bárki aki távozna, azt el kell engedni! Olyanokra van szükség a keretben akik tényleg elkötelezettek.

Végül de nem utolsó sorban: Ulinak és Kallénak nagyon is el kell gondolkodnia, hogy meg kell keresniük az utódjaikat és fel kell állniuk az asztaltól! Egy dolog a jó anyagi helyzet, de muszáj lenne egy kicsit "haladóbban" gondolkodniuk. Sajnos kétlem, hogy tudnának ebben változni.
Mi a legnagyobb kiszúrásos társasjáték?? Az ÉLET.
Szkafi92

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2018.10.09. 09:26

Lesz dolga a vezetőségnek igazolás fronton most, hogy "megspóroltunk" 1 évet, így igazából jól kiszúrtunk magunkkal, ugyanis a költési folyamatainkat nézve, ahogy írtam korábban ez az egy év kínkeservesen lesz ledolgozva, amennyi lyukat, és elégedetlenséget, és hibát sikerült felduzzasztani egy értelmetlen spórolási körből, és egy másik tescos elgondolásból, hogy ide hoztuk Kovacot.

1.) Ugyanis, ahogy korábban említettem a 2000-es évek közepén gyakorlatilag "nevesebb", és szakmailag védhetőbb edzőink voltak. Magath, Hitzfeld, Klinsmann, és az újkort elhozó Van Gaal. Én el hiszem, sőt tudom is, hogy van egy új modern gondolkodású edzői generáció is, de mivel Nagelsmanntól is fáztam, akkor Nikotól már az elején tudtam, hogy nem számíthatunk jóra, mert semmi plusz nincs a neve mellet. Nincs nemzetközi tapasztalata, Bundesliga tapasztalat kevés, a klubhoz vajnyi keveset kötődik szerintem (oké játszott itt 2 évet talán, azért ilyen alapon bárki Bayern szív), a filozófiája számomra zavaros, tehát még egy ideológust sem kaptunk az utánpótlásunkhoz, és megint csak leírva a klubhoz nem kötődik ezer szálon. Ezt csupán azért, mert aki itt Guardiolaval jöön meg Zidaneval, azok elfelejtik mennyit dolgoztak Ők előtte adott klubban kit, mennyire ismertek mennyire tisztelték Őket az utánpótláshoz milyen viszonyuk volt, így az ottani filozófiához, légkörhöz, régóta ott dolgozó emberekhez, játékosokhoz (most másba ne menjünk bele). Szóval először igazolni kellene, vagyis szerződtetni kellene egy edzőt.
Itt most sokan lehet sírni fognak, de egy Wenger is jó választás lehetne( fogalmam sincs, hogy vállalná-e egyáltalán...stb, csakhogy egy megosztóbb figurát mondjak itt a fórumon, azért írtam), persze akkor tudom Uli nem szólhatna bele a dolgokba, nos több kompromisszum kéne a vezetőségtől.

2.) Brazzo szintén mehet. Nincs szükség egy bólogató Jánosra, akkor inkább ne is legyen sportigazgató azt mondom, mint hogy itt feleslegesen szórjuk a pénzt rá. Azt halkan megjegyzem, hogy azért Sammerrel jobban mentek a dolgok, és 2016 óta érzem leginkább, ezt a magunkhoz képest hol lassú, hol gyors lejtmenetet. Azért nem tudom milyen okai lehettek Sammer távozásának a lenyilatkozottakon túl, de nekem se Guardiola, se az ő távozása nem volt biztató, bárhogy is nézem a dolgokat. Ráadásul, úgy gondolom a feszültség elsősorban a vezetőségből jött, esetleg Sammer valamikor "villámhárító" lehetett.

3.) A játékos keretet nem csupán minőségileg, és mennyiségileg kell megtölteni, hanem tartalommal. Gondolok itt taktikára, filozófiára. Aztán gondolok arra, hogy adott játékost megfelelő helyen kell játszatni, és ennek megfelelően kialakítani a keretet, illetve az edző elképzeléseivel összhangba, ami nyilván kompromisszumos, mert 20 új játékos nem jöhet, így tudja mit vállal, és mik az elképzelései. De, ami a lényeg: Müller. Eklatáns példa. Tudjuk, most már évek hosszú során a sok kipróbált elgondolkoztató helyzete kapcsán, hogy mit tud és mit nem. Nos neki elsősorban a csatár mögött a helye. "Szélsőként", asszimetrikusan, vagy 3 as támadói formációban használható. Ergo, amikor 4-2-3-1 ben középen van, és KLASSZISOK között feljavul a teljesítménye, hihetetlen a srác, vagy amikor kompenzálva van a másik oldalról bármilyen formában. No, de ez az. Robbery már pár éve nem ilyen. Évek óta nyögjük Müller pozícióját. Se kiköpni se lenyelni nem tudjuk jelenleg. Doppelsechsez is, és a támadó részlegbe is strukturális átalakítás IS kell. Hogy így mondjam bármi is a terv. De az, hogy most Őt belső kp-ként meg echte szélsőként támogatás nélkül próbáljuk játszatni nonszensz, ráadásul formán kívül van, és teszi is magát, így még jobban.

4.) Láthatjuk, hogy az idősebbek nem fogadják el a pozíciójukat. Én kizárólag akkor hosszabbítottam volna velük, ha ezt deklaráltan elfogadják. Az egyértelmű volt, hogy idén első számúként semmiképp sem foglalkoztathatóak. Boateng, Lewa kapcsán, én örültem, hogy megtartjuk őket, de azért a színfalak mögé nem láthatok, ha ennyire bomlasztóak, akkor tilos lett volna itt tartani őket... no persze akkor igazolni is kellett volna, atól meg mindig félek, ha el is engednek valakit, akkor nem igazolnak a helyére, meg egy marék szotyiért engedik el, szóval nagyon rossz a helyzet. Aztán ez a James féle megoldás sem megnyugtató, habár most úgy néz ki biztosan visszavásároljuk (van rá lehetőség, ha még távozik akkori, s a hírek szerint, tehát pluszosan legfeljebb eladjuk). De akkor is, nem is tudom minek kellett ez a kölcsön szerződéses szarakodás, ez a kint van bent van érzés... le kellett volna előbb gombolni a lét jobban Costáért, és már ki is fizetni, csak mi baszakodunk ilyesmivel.

5.) Hummels nálam jó egyébként nem tudom mennyire bomlasztó már nem is merek ilyesmire gondolni, de vele pl még terveznék, Boaval azért nem vagyok kibékülve, mert már nem az első akció, amit érzek tőle meg tényleg más dolgokkal foglalkozik sokszor... pedig német jó focista ismerős környezet minden passzolna, ha nem lenne ekkora seggfej mostanában.

6.) Merészet húznék (habár Süle nem akkora ász, mint gondolják szerintem sokan, de most Őt fogom beírni):
-------------Neuer-----------------

?-------Süle----Hummels----Alaba
---------Kimmich/Thiago---?(Martinez)------
?-------------James/Müller----------?
----------------???--------------------

Tehát ezzel szeretném szemléltetni ennyi kérdőjel lenne számomra egy ilyen felállásban pl... a kezdőt illetően(többiek tetszőlegesen cserék). Coman (Gnabyra?) még jó lenne, de egyfolytában sérült. Most ugyanez 4-3-3 eseténél a helyzet. Kimmich esetleg ügye a jobbvédő posztot lefedhetni ez a vita nyitott számomra, de Én a védekezése miatt vele középen számolnék, akárhogy is, de kompromisszum kész is vagyok egy jól működő csapat esetén, ennek ellenére. :) Attól is függ ki milyen elképzeléssel jönne ki a bomlasztó még, vagy ki nem, és milyen érdekcsoportok csapnak össze. A lényeg, hogy több csere is el kellhet, mint gondolnánk, mivel szerintem sikerült eddig feszíteni a húrt, ahogy az elején leírtam.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: procee » 2018.10.09. 11:08

Boateng->Pavard (40.000.000)
Martinez->Kimmich be középre
Jobb hátvéd ->Meunier (15.000.000)

Így a védekező szekció meg is van oldva 55 millióból.

Középpályán megvagyunk, így a Kimmich, Tolisso, Goretzka, Sanches, James (45.000.000), Thiago hatos bőven elégnek kell legyen, s óriási a potenciál.
(Nem mellékesen, a Boateng és Martinez eladásából befolyó összeg azért egy 100 milla kéne, hogy legyen, így pont 0-án lennénk ezzel a felállással. )

S akkor, ha már ilyen jók vagyunk anyagilag, jöhet a támadó szekció:

Ribery->Lozano (40.000.000.)
Robben-> Werner(60.000.000)
Wagner->Piatek (4.000.000)

S meg is vagyunk, úgy, hogy még az összes idén spórolt pénzt sem költöttük el, s nem számoltam bele, hogy esetleg a Robberyért kapunk kis aprót, vagy Wagnerért...

Így lenne Egy idős Középcsatárunk Lewa személyében, s már bontogathatná a szárnyait mögötte a jövő, azaz Piatek. Közben ott lenne Werner, aki szélen is nagyszerű, s középen is, ha éppen egy gyorsabb, mozgékonyabb csatárt kér a helyzet. Szélen Lozanoval, Comannal, megtámogatván még ez Gnabryval, esetlegesen Daviessel, ha beválik, s Müllerrel, bomba támadószekció lenne, amelyben az összes taktikai lehetőség benne van.

S tényleg, még mindig lehetne költeni, ha esetlegesen kellene még valahová igazolni.

------------------------------------Neuer----------------------------------------------
Meunier---------------Süle/Pavard--------Hummels-----------------------Alaba
-------------------------------------Kimmich----------------------------------------
-----------------------------James-----------Thiago----------------------------------
Lozano-------------------------------------------------------------------Coman
-----------------------------------Lewandowski/(Werner)---------------------------

Mondjuk egy ilyen kezdővel, s akkor még itt lenne Tolisso, Sanches, Goretzka, Rafinha (vagy egy fiatal szélső védő), Gnabry, Müller, Davies és Piatek.

Egy ilyen keret nagyon adná szerintem, s bármit ellehetne vele érni. S megvalósítható anyagilag abszolút.
Csak kis elmélkedés, de na... :)
procee

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2018.10.11. 00:31

Egyébként Én nem nagyon értem, miért nincsenek a "megfigyelőink" meg a stáb rajta a belga, holland, francia vonalon. mindig siránkozunk, hogy mennyivel nehezebb ide hozni latin játékost..stb. Ez igaz, azonban Hazard lehet most a Realnak udvarol, de nekünk kb 3-4 éve le kellett volna igazolnunk Őt, és nem gondolom, hogy beilleszkedési problémái lettek volna, illetve abban is biztos vagyok, hogy vonzóak lettünk volna. Most a Ronaldo miatti üresedést..stb miatt sírja magát oda. De, ezt a hülye is látta kb. Erről írok 3 éve. De nem baj. Kivártunk, és rábasztunk. De Mertenst is akkor hozták itt szóba mire aggastyán lett, de Őt is bírtam volna. Nem tudom miért nem gondolkoznak előre. Robberyék fontosságát Én sosem fogom elfelejteni, de ez sport is gyerekek (elsősorban annak kéne lennie). Még most sem értik meg mikor lecserélik Őket. Én imádom mind kettejüket, de egyrészt itt megkapták a fizetésüket, a címeket, és jól teljesítettek, megbecsültek voltak, bajuk már nem lehet... Én sokkal jobban sajnálom a humi féle vonalat, aki még minőségileg tolja a dolgokat minket választott, és a vezetőség tudatosan szarja telibe. Robbery, ahogy mondtam mindent megkapott, és részemről most is megkapna mindent, császárként vonulnak így is vissza innen, de az lehetetlen, hogy a TÁMADÓ szekcióba egy 35-36 éves játékos a legmagasabb szinten nem érti miért csere már? Faszomat Scholl sérülékeny volt, de hogy megértette..stb. A küzdés, és a kezdőbe kerülés ilyen korban már más kontextusba kerül. Lehet mondani, hogy Ő akar még a legjobban valaki szerint... de ezt pofázom, ha Ők a megújulás megakadályozói, akkor nem kellett volna hosszabbítani. Gyerekek, lassan hiába köszönhetünk sokat nekik, ha a Robbery + Uli a sírba viszi, amit leraktak. Harmóniába kéne lenni, de mondom nem is értem a történetet. Pont azért, mert baromi tapasztalt neki kéne lennie annak a klubbal harmóniában (VICA VERSA), aki ha kap 20 percet oda tudja tenni magát, ha van egy BL hosszabbítás, akkor a xy helyett minőséget tud még hozni a padról lelkesíti a társakat, szóval itt tévedés van Ulival, és Robberyvel kapcsolatban is. Nem hálátlanok a szurkolók NEM támadják hátba Őket, nem árulják el, csupán látják a folyamatokat.

A másik, nekem nincs bajom a felsorolt nevekkel, akiket igazolni akarunk, azonban a nagy spórolást nem igazolják... Én továbbra se értem, ezt sem, hogy pont a Bayern miért nem frissít folyamatosan, ahogy megkívánja a helyzet (ugyanis Uliék helyén Én is ülhetnék, amikor a szar feltetőzik csak akkor lépnek, már régóta, és ez nagyon is jogos kritikájuk, hiszen nem attól lángelme valaki, mert már kész tényt észre veszi, hanem előre cselekszik... no Uli nem nagyon volt ilyen, szóval az elismerés mellett, ezt is sokszor meg kell jegyezni.) Más területeken jó, és sok jó döntést is hozott, és azonosulok is SŐT nagyon is a klub filozófiájával, de már túl megy egy határon, és sport szakmailag, és egyéb téren is romboló tud lenni, amit csinálnak, vagyis amit nem. :)

A harmadik meg Kovac. Igen mindig szapulom szegényt, de egyszerűen ezt tudni lehetett. De nem baj. Szerintem most kéne edzőt igazolni. Azonban, ha marad kovac, akkor továbbra is bízom a csodában, mert a csapat ellen sosem szurkolok, de rossz döntésként fogom megélni.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2018.10.11. 00:40

Jah persze a francia vonalhoz hozzátenném: igen tudom Coman, és Tolisso is a csapat tagjai, és Martial is szóba került, de egyrészt nekem Tolisso leigazolásával is volt bajom, habárkibákültem vele, és a teljesítménye is ambivalens számomra (bármilyen kanadai pontot is produkált Vidallal szemben pl). Coman meg teljesen rehab ember sajnos. Szóval valóban egy részére azért ráébredtünk, de valahogy még a komoly szintre nem feltétlen. Sajnos. Nekem Guardiola, a sokat szídott Guardiola pl ebben is tetszett, ha elmeccselte 2 bl elődöntőnket, ha nem. A legrosszabbkor hibázott a Barca, és Real ellen 14, 15 ben, de (nyilván más adalék is van mellette), de rengeteg pozitívuma volt, és Én nem gondolom, ezt a 3 éves periódust komolynak... de persze, majd 15 év múlva, amikor 5.ik csapatában edző, akkor megcáfol. :D Azonban Ő illet ide, jól kijöttek vele a srácok. Kicsit rugalmasabb vezetéssel, úgy gondolom itt nagyon fasza lehetett volna minden (még, ha az is jogos kritika valahol, hogy a dopelsechset feladta, ami nekem is fájó volt).
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: Véder Nagyúr » 2018.10.11. 07:17

Hát ez az, hogy Guardiola lehet hogy jó edző... de hogy nem illett ide, az fix. és ez volt az ő legnagyobb baja. hogy egy német csapatra akarta ráerőltetni a spanyol focit. ezért is nem ment úgy ahogy azt gondoltuk. és ne felejtsük el azokat az egyrémeket amiket itt leművelt néha... Lahm középen játszatása, 1000 Dantét a csapatba stb...
Véder Nagyúr

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2018.10.12. 01:14

Jaj ne... akkor a tavalyi évben Jupp, mint német, vagy Ancelotti sem illet ide... vagy Magath 14 éve... demagóg tudok lenni én is. Nem erőltetett ránk semmit volt egy Ő hozzá illő stílusunk, ami illet is ide. Elbaszta a taktikát a a Bl elődöntőkben részben sérülések miatt is. 2016 szerintem a bíróé is volt, de nem akarom felmenteni... főleg ami utána volt bírót tekintve( igen igaz Ancelottival vagy Juppal is nyerhettünk volna ismét, de itt a kérdés az volt illet e ide... IGEN illett! Ugyanis aki nem illett ide az Ancelotti, ha utólag okosak akarunk lenni meg most Kovac a szakmai hiányosságai miatt, nem Pep. :) Peppel más gondok voltak.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2018.10.12. 01:16

Túlzásba megyünk, úgy érzem, ezzel hogy a Pep mennyire nem illet ide, ugyanis nagyon is működött, amit csinált, sőt láthatjuk mennyire nem megy másoknak. Persze vannak jogos kritikák, de vannak amik túlzásba mennek. Kovacnal nem érzem, ezt. Sokkal jogosabb kritikát fogalmazunk meg, sokkal kevésbé ellenszenveset a látható hibák miatt, mégis elnézőbbet.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: Thommeyy » 2018.10.12. 19:53

Véder Nagyúr írta:Hát ez az, hogy Guardiola lehet hogy jó edző... de hogy nem illett ide, az fix. és ez volt az ő legnagyobb baja. hogy egy német csapatra akarta ráerőltetni a spanyol focit. ezért is nem ment úgy ahogy azt gondoltuk. és ne felejtsük el azokat az egyrémeket amiket itt leművelt néha... Lahm középen játszatása, 1000 Dantét a csapatba stb...

Én se értek egyet ezzel, hogy ráerőltet valamit a csapatra. Egy nagy nevű edző, legyen az bárki, a saját játékát fogja játszatni a csapattal, nem pedig az előtte itt lévő játékát. Ezt sokan kimondottan Pepre használják, pedig ez mindenkire igaz. Ha Klopp jött volna, ő is a saját feje után ment volna, mint, ahogy Tuchel vagy bárki más (pedig egy Tuchel azért közel sem olyan nagy név még, mint amilyen Pep volt mikor idejött). Megértem, ha nem tetszett valakinek a játéka, de őt szidni azért, mert ezt tudja teljesen felesleges. Ha már valakit felőssé akarunk tenni, akkor a vezetőséget, mert ők hozták ide (ráadásul maga Uli).
Thommeyy

HozzászólásSzerző: Véder Nagyúr » 2018.10.13. 07:12

A felsorolt edzők között az a nagy különbség, hogy Klopp és Tuchel németek, Pep meg spanyol. És ez a filozófián nagyon is meglátszik. Lehet hogy Tuchel is a Guardiola féle focit favorizálja, de amolyan németes kivitelben.
Na mindegy, ezen lehet vitatkozni. Szerintem egyáltalán nem illett a csapathoz, és nem is szerettem. bár az tény hogy Anchelottinál és úgylátszik Kovacnál is jobb volt. De valahogy akkor sem tudom visszasírni.
Véder Nagyúr

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb